Hava Kargo İhracat Secure & Reliable

Hava İhracat

Türkiye içerisindeki gümrüklü hava sahası bulunan illerden göndermek istediğiniz faturalı, gümrüklü yükleriniz için Airlojistik Uluslararası Taşımacılık ve Dış Ticaret Şirketi; yurtdışındaki bir noktaya havalimanından havalimanına veya adrese teslim olacak şekilde servis sunar.

Uçak Kargo | Hava Kargo | İhracat | Airlojistik Uluslararası

Yükünüze ait detayları bizimle paylaştığınız da sizlere yükün havayolu taşımasına uygunluğu, ücretlendirilecek ağırlığı, ilk müsait uçuş bilgisi, direkt veya aktarmalı sefer ile maliyetleri anlaşılabilir şekilde siz değerli müşterilerimize sunum yaparız. Air Lojistik teklifi kabul edilmesi ile, ilgili havayolundan rezervasyon talep edilip ihracatçı talimatı alınır, mal kabul ve gümrük opsiyonu paylaşılarak ilk adım atılır. Bütçenize uygun sürat ve fiyatı seçmek için lütfen bizle iletişime geçin.

cargo@airlojistik.com

Hava Kargo İhracat

 

Bir malın, yürürlükteki ihracat mevzuatı ile gümrük mevzuatına uygun şekilde Türkiye gümrük bölgesi dışına veyahut Müsteşarlıkça ihracat olarak kabul edilen çıkış işlemlerinin geneline verilen isimdir. Deniz yolu, hava yolu, kara yolu veya tren vs. araçları kullanılan satışa karşılık kesilen faturaya istinaden yurtdışından para ödemesi yapılarak yurtdışına yük, mal çıkarılması veya gönderilmesidir. İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’ ne, Üye olan vergi numarasına sahip, gerçek veya tüzel kişiler yürürlükteki mevzuat hükümlerine uygun yapabilecek olan firma yeterliliği aranmaktadır.

İhracat ihraç müsadesi ise;

Ülke ekonomisi ihtiyaçları, iç ve dış piyasa arz ve talep durumu, satış şekli ile alıcı ülke ve firmaların ülkemiz ile olan ticari ve ekonomik ilişkileri gibi hususlar, göz önünde tutularak Müsteşarlıkça verilen izine denmektedir. Ayrıca bir başka satış olan Transit Ticaret yöntemi, Yurtdışında veya serbest bölgede yerleşik bir firmadan veya antrepodan satın alınan malın, ülkemiz üzerinden transit olarak veya doğrudan doğruya yurtdışına veya serbest bölgede yerleşik bir firmaya ya da antrepoya satılmasına denmektedir.